#21

Robert Cook
(1952)

Party Front of the Castle

COOK Robert (1952)
COOK Robert (1952)
COOK Robert (1952)
COOK Robert (1952)
COOK Robert (1952)
#21

Robert Cook
(1952)

Party Front of the Castle

6 limitů
340 zobrazení
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
1. 3. 2022 19:00

Prodejce
Aukční dům Korunní

Party Front of the Castle, olej na plátně 70x50, sig. PD, vzadu autorsky popsáno. Robert Cook, britský malíř narozený v Londýně v roce 1952. Od mládí tíhl k umění, hlavně malbě a sochařství, od deseti let soukromě studoval u slavné malířky Bridget Riley a zdokonalil se v samostudiu a kopírování slavných mistrů. Ve studiích pokračoval na Royal College of Art v letech 1974 až 1979. Jeho umělecký vývoj byl dlouhý a Robert Cook prošel mnoha uměleckými směry, od francouzského impresionismu, neoimpresionismu, faivismu, kubismu, surrealismu a abstraktního malířství. Nakonec se ve své práci vrátil ke svému kubismu, kterému vdechl svůj osobní styl. Jeho tématy jsou hlavně napůl oblečené ženy doprovázené kavalírky v oblecích. Jeho díla jsou načasována na třicátá až padesátá léta minulého století s jemu vlastní noblesou. Robert Cook vystavoval svou práci v Evropě (Anglie, Německo, Francie, Nizozemsko) a v USA a Kanadě. Pak v Jižní Americe / Kolumbie, Brazílie / Jeho díla jsou ve sbírkách po celém větě, kde milovníci kubismu oceňují jeho styl, smysl pro detail a arvu jeho děl, zejména v Jižní Americe, jsou uneseni jeho barvou a Robert Cook je velmi populární v těchto zemích.