#14

Jiří Kubíček
(1930)

Nový život

Kubíček Jiří (1930-), Nový život
#14

Jiří Kubíček
(1930)

Nový život

9 limitů
328 zobrazení
Vyvolávací cena: 200 Kč
13. 12. 2022 19:00

Prodejce
Galerie Goltzova tvrz

Nový život, 90 x 120 cm, email, datováno 1971, signováno

Jiří Kubíček je český malíř a grafik narozený 13. prosince 1930 v Praze-Kbelích. Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesora F. Muziky. Jeho výtvarná tvorba se zaměřuje především na lavírovanou kresbu a techniku monotypu. Kubíček se rovněž věnoval malbě emailem na plátno a tvorbě vícebarevných linorytů, přičemž čerpal inspiraci z prvků lidového umění. Je aktivním členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris a prezentoval svá díla na mnoha autorských i skupinových výstavách.