technika | olej na plátně |
rozměr | 109 x 65 cm |
signatura | PD Vojkůvka Libor |
rám | Ano |
autor | 1947-2018 |
Rodina
Libor Vojkůvka byl český naivní malíř, cestovatel, fotograf, lidový bavič, entomolog a písmák, původním povoláním zahradník.
Libor Vojkůvka se systematicky věnoval malbě od počátku 70. let 20. století a v polovině 70. let začal pravidelně vystavovat své obrazy. Žil a tvořil ve městě Šternberk na Moravě. Po roce 1990 procestoval více než stovku zemí světa a během svých cest objevil několik dosud neznámých druhů brouků.
Měl dvě děti se svou bývalou manželkou Alenou Vojkůvkovou, dceru Alenu a syna Dalimila. V roce 2012 se podruhé oženil s Dagmar Kubíčkovou, se kterou měl syna Damiána.
Libor Vojkůvka zemřel 21. září 2018 ve věku 71 let.