#140

Jurij Gorbačov
(1948)

Bird on blue horse

Gorbačov Jurij
Gorbačov Jurij
Gorbačov Jurij
Gorbačov Jurij
Gorbačov Jurij
#140

Jurij Gorbačov
(1948)

Bird on blue horse

467 zobrazení
60 000 Kč
Galerie Dílo
Galerie Dílo
21. 10. 2021 19:00

olej, zlato na plátně
20 x 25 cm
1998
UD J. Gorbachov
Ano
provenience
Světoznámý výtvarník ruského původu. Synovec bývalého sovětského prezidenta Michaila Gorbačova.

Bird on blue horse

Jurij Gorbačov, narozený 29. prosince 1948 v Uglovce nedaleko Petrohradu, SSSR (Sovětské Rusko), je ruský malíř a sochař. Je synovcem bývalého sovětského prezidenta Michaila Gorbačova.

Od roku 1991 žije v USA a tvoří ve svém ateliéru na Manhattanu v New Yorku. Jeho práci někteří nazývají „ruský Rousseau“.

Gorbačov vystavoval po celém světě, včetně Slovenska, kde v říjnu 1997 vystavil ve Východoslovenské galerii v Košicích. Jedno z jeho děl je také k vidění v Praze, a to na Václavském náměstí v pasáži Koruna, kde je za sklem vystaven jeho obraz Svatý Jiří zabíjí draka.