technika | olej, zlato na plátně |
rozměr | 20 x 25 cm |
rok | 1998 |
signatura | UD J. Gorbachov |
rám | Ano |
provenience | Světoznámý výtvarník ruského původu. Synovec bývalého sovětského prezidenta Michaila Gorbačova. |
Bird on blue horse
Jurij Gorbačov, narozený 29. prosince 1948 v Uglovce nedaleko Petrohradu, SSSR (Sovětské Rusko), je ruský malíř a sochař. Je synovcem bývalého sovětského prezidenta Michaila Gorbačova.
Od roku 1991 žije v USA a tvoří ve svém ateliéru na Manhattanu v New Yorku. Jeho práci někteří nazývají „ruský Rousseau“.
Gorbačov vystavoval po celém světě, včetně Slovenska, kde v říjnu 1997 vystavil ve Východoslovenské galerii v Košicích. Jedno z jeho děl je také k vidění v Praze, a to na Václavském náměstí v pasáži Koruna, kde je za sklem vystaven jeho obraz Svatý Jiří zabíjí draka.