#228

Vojtěch Sedláček
(1892 – 1973)

Vesnické stavení v zimě

SEDLÁČEK Vojtěch (1892-1974): Vesnické stavení v zimě.
#228

Vojtěch Sedláček
(1892 – 1973)

Vesnické stavení v zimě

222 zobrazení
12 000 Kč
Aukční síň Antik Mašek
Aukční síň Antik Mašek
Vyvolávací cena: 12 000 Kč
22. 5. 2022 18:00

Tempera, karton, 43 x 61 cm, signováno, datováno 1942, pasparta, sklo, rám.

Vojtěch Sedláček se narodil 9. září 1892 v Libčanech. Vystudoval reálné gymnázium v Hradci Králové a poté Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Jana Preislera a Maxe Švabinského. Po ukončení studií v roce 1919 se věnoval výuce kreslení na gymnáziích. Byl znám především jako malíř krajin východních Čech, kde ústředním motivem jeho děl byl člověk v harmonii s krajinou. Sedláček zobrazoval typické scenérie českého venkova, jako jsou oráče, koně nebo venkovany při práci. Vedle malby byl také uznávaným ilustrátorem, zvláště pro jeho práci na knize "Rok na vsi" od bratří Mrštíků. Jeho tvorbu charakterizuje čistá a svěží barevnost ovlivněná fauvismem. Ačkoliv vytvořil několik olejomaleb, většina jeho děl byla tvořena kvašemi a temperami. Vojtěch Sedláček zemřel 3. února 1973 v Praze.