#299

Stanislav Balko
(1943)

Erotické hrátky

Balko Stanislav (1943-)
Balko Stanislav (1943-)
Balko Stanislav (1943-)
#299

Stanislav Balko
(1943)

Erotické hrátky

323 zobrazení
28 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
6. 12. 2020 11:00

"Erotické hrátky" tempera a kombinovaná technika. Signováno, datováno 1989. Velmi zajímavá práce známého slovenského umělce. ___55 x 83 (67 x 94) cm ___O AUTOROVI: Balko Stanislav (1943-) malíř, grafik, narozen v Banské Bystrici, studium na akademii v Praze u Součka a Paderlíka, zastoupen v řadě galerií, široké spektrum výstav po celé Evropě

Stanislav Balko se narodil 29. září 1943 v Banské Bystrici. Studoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě u profesorů D. Millyho a P. Matejky a také na Akademii výtvarných umění v Praze u profesorů A. Paderlíka a K. Součka. Jeho umělecká činnost zahrnuje malbu, kresbu, grafiku a tvorbu monumentálních děl pro architekturu.

Stanislav Balko je také aktivní ve vzdělávání, kde působí jako vedoucí katedry výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě Univerzity Mateje Bela v Banské Bystrici. V roce 1992 byl jmenován docentem, což svědčí o jeho odborné autoritě a schopnostech.

Je také členem sdružení výtvarných umělců Synergia, což naznačuje jeho angažovanost v umělecké komunitě a spolupráci s dalšími umělci.

Stanislav Balko je respektovanou osobností ve světě výtvarného umění, jeho práce je oceňována jak doma, tak i v zahraničí.