Plastika "Panna na delfínu (Delfín)" patinovaná sádra, značeno HOREJC, původní ateliérový model, který sloužil pro odlévání - tzv. modello. Restaurováno. Unikát. Muzeální a sbírkový kus. Tato plastika byla několikrát realizována v různých materiálových i velikostních variantách v letech 1926 - 1937. Na trhu se vyskytuje velmi zřídka. Publikováno v monografii "Jaroslav Horejc (1886-1983) Mistr českého art deca", GHMP 2016, str. 207. Provedení v bronzu, výška 115 cm, bylo pod názvem "Dívka na delfínu" prodáno v roce 2013 za 840 000 Kč. ___Výška 56 cm, základna 9,5 x 9,5 cm ___O AUTOROVI: Horejc Jaroslav (1886-1983) Sochař, designér, sklářský výtvarník, medailér, pedagog, fotograf, ilustrátor, návrhář loutek a hraček, žák Suchardy, Nováka a Drahoňovského na UPŠ v Praze, profesor na UMPRUM, člen SVU Mánes, ARTĚL, SURSUM, jeden z nejvýraznějších sochařů z období ARTDEKO v Evropě.