"Panorama jarní Prahy" velký olej na plátně, signováno vlevo dole JAROSLAV ŠETELÍK, datováno 1920, široký luxusní rám, výjimečný celek, skvělá práce vynikajícího malíře, výjimečná nabídka. Šetelík namaloval řadu obrazů s motivem Prahy, specializoval se na moderně pojatý pohled na město Praha. Tento obraz se však vymyká notoricky známým záběrům Prahy a nabízí mimořádně kvalitní pohled na dominanty Prahy z větší dálky. ___71,5 x 135,5 (98,5 x 162,5) cm ___O AUTOROVI: Šetelík Jaroslav (1881-1955) Malíř, kreslíř, studoval v Mnichově, později u Lišky na UMPRUM v Praze a u profesora Ottenfelda na AVU v Praze, nejlepší malíř pohledů na Prahu, četné zahraniční cesty, za pobytu v Holandsku vytvořil 40 obrazů určených k propagaci holandských měst, příležitostně se věnoval i nástěnné malbě, publikoval ve Zlaté Praze, byl oceněn Grand Prix na výstavě v Barceloně, zastoupen v řadě galerií včetně Národní galerie v Praze.
Jaroslav Šetelík se narodil 10. srpna 1881 v Táboře, kde také prožil část svého dětství, než se rodina přestěhovala do Prahy kolem roku 1887.
Studoval právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, avšak svůj zájem obrátil k malířství a vydal se na cesty po Evropě, kde našel inspiraci pro svá díla. Jeho práce, zejména pražské motivy, získaly popularitu a byly reprodukovány na pohlednicích.
Šetelík zemřel 12. prosince 1955 v Praze a jeho díla jsou dnes k vidění nejen v České republice, ale i v zahraničí, včetně Holandska, Švédska, Belgie, bývalé Jugoslávie a Egypta.