#308

Leopold Stephan
(1826 – 1890)

Cestou z kostela

Stephan Leopold (1826-1890)
Stephan Leopold (1826-1890)
Stephan Leopold (1826-1890)
#308

Leopold Stephan
(1826 – 1890)

Cestou z kostela

413 zobrazení
100 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
Vyvolávací cena: 85 000 Kč
5. 12. 2021 11:00

"Cestou z kostela" olej na plátně, signováno vlevo dole - podpis schován pod rámem, datováno 1875. Na širokém zlaceném rámu je mosazný štítek s údaji o autorovi STEPHAN LEOP. 1826-1890. ___47,5 x 72 (59,5 x 84) cm

Leopold Stephan se narodil v roce 1826 v Praze. Byl českým malířem a soukromým učitelem malby.

Vzdělání získal na pražské Akademii, kde studoval figurální malbu u Christiana Rubena (1843-1845) a krajinomalbu u Maxe Haushofera (1845-1847). Následně pokračoval ve studiích krajinářství na škole Andrease Achenbacha v Düsseldorfu. Strávil také nějaký čas v Mnichově a Tyrolsku. Vlastní ateliér měl v Praze, kde poskytoval soukromé lekce krajinomalby, například Václavu Březinovi nebo Lvu Lerchovi.

Leopold Stephan byl členem několika uměleckých spolků, včetně Jednoty umělců výtvarných (1849–50), Krasoumné jednoty (1849–86) a Umělecké besedy (1873-).

Ve svém malířském díle se věnoval romantickým a pitoreskním krajinám, vyznačujícím se výraznou barevností a ostrou zelení. Maloval tyrolské hrady, alpské ledovce, jezera v Solné komoře, skalnaté a lesnaté krajiny, a přírodní scenérie s hrady, kostely, při bouři apod. V Čechách se zaměřoval na Šumavu nebo Podkrkonoší v okolí Turnova a navštívil i Moravu a okolí Trenčína na Slovensku.

Na konci svého života žil v Bubenči na adrese č. 348 a nebyl ženatý.

Zemřel 26. března 1890 také v Praze.