#100

Alfons Mucha
(1860 – 1939)

Dekorativní medailon - Portrét mladého muže v kožichu

Mucha Alfons (1860-1939)
Mucha Alfons (1860-1939)
Mucha Alfons (1860-1939)
Mucha Alfons (1860-1939)
#100

Alfons Mucha
(1860 – 1939)

629 zobrazení
55 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
1. 10. 2020 18:00

"Dekorativní medailon - Portrét mladého muže v kožichu" kresba sépiovým inkoustem, signum nenalezeno. Vzadu text: Alfons Mucha "Dekorativní medailon" a poškozený papírový štítek s informací o vlastnictví. Luxusní adjustace, kruhová pasparta, mimořádná práce. Pochází ze sbírky španělského sběratele umění, kterého československé umění velmi zaujalo během jeho pracovního pobytu v tehdejším Československu v 70-tých a počátkem 80-tých let. ___Průměr výřezu 12,5 cm (26,5 x 26) cm ___Ke kresbě je přiložena kopie potvrzení od Jiřího Muchy (syna Alfonse Muchy) ze dne 27.9.1981 ___O AUTOROVI: Mucha Alfons (1860-1939) Malíř secesního období, umělec užitého umění, sochař, fotograf, herec, jedna z nejpozoruhodnějších postav konce devatenáctého a první poloviny dvacátého století, jeho kresby vzbudily pozornost již během studia na gymnáziu v Brně. Umělec, který nebyl přijat ke studiu na pražské Akademii, složitou životní cestou přes práci ve Vídni, studium v Mnichově a Paříži se stal „přes noc“ světoznámým díky zakázce na plakát pro Sarah Bernhardt. Navrhoval známky, bankovky, plakáty, viněty na nejrůznější výrobky - cigarety, sušenky, čokolády, láhve, maloval zástěny i návrhy jídelních menu, navrhoval nádobí, šperky, interiéry. Fotografie, které si pořizoval, sloužily jako předloha k malířské tvorbě, fotodokumentace z cest po předrevoluční Rusi byla podkladem pro Slovanskou epopej.