HL | (S-51) |
stříbro, celoplošně bohatě gravírované. Na víku figurální motiv podle díla od Josefa Mánesa "Domov". Obvod zdobený lipovými listy, v horní části notová osnova s částí naší hymny. Punc S-51, 40. léta 20. století, Protektorát Čechy a Morava. Spodní část geometricky gravírovaná s volným obdélníkem pro vyrytí monogramu, uvnitř zabrušované zrcátko. Výjimečná, ojedinělá nabídka, poprvé na našich aukcích. ___Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 129,50 g btto, průměr cca 9,5 cm