info | Monumentální práce do loveckého salonu apod. zobrazující bažanta, koroptve, sluku. |
O autorovi | Významný malíř, grafik, studia na malířské akademii v Petrohradě a v Mnichově u profesora Sambergera, zastoupen v Národní galerii a v řadě významných sbírek, řada výstav, výborný a ceněný malíř krajin. |
"Velké lovecké zátiší" olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole V. ROLÍN, nedatováno, patrně kolem roku 1925. ___100 x 110 (121 x 131) cm
Viktor Rolin byl malíř a grafik, narozený 26. prosince 1887 ve Varšavě.
Studoval na akademiích umění v Petrohradě a Mnichově u profesora Sambergera. Během první světové války sloužil jako vojín v Rusku. Jeho malířská tvorba zahrnovala zátiší, portréty a krajiny. Mezi jeho oblíbená místa patřila pobřeží Černého moře, přístavy Sevastopol, Kerč, krymský Bachčisaraj, Kyjev a další.
Výrazným prvkem jeho tvorby byla také tvorba zátiší s ovocem, rybami, květinami a loveckou kořistí. V oblasti grafiky se věnoval zejména motivům ze Staré Prahy a vytvářel barevné akvatinty.
Bohužel, Viktor Rolin se stal obětí nacistické perzekuce během druhé světové války a zemřel 31. července 1942 v koncentračním táboře v Mauthausenu.