info | Tato fotografie byla použita na obálku publikace "My 60s", je také reprodukována na str. 52. Autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Další info viz str. 50. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí. |
O autorovi | Švédský textař, hudební producent, manažer, později fotograf, ve 14 letech začal zpívat. V roce 1968 přešel do Velké Británie. Díky tomu, že byl nejen fotografem, ale i majitelem hudebního klubu a hudebním producentem, potkal se a spřátelil s mnoha velikány tehdejší rockové a popové scény - Rolling Stones, Beatles, Jimi Hendrixem Johny Cashem, Sammy Davisem Jr. a mnoha dalšími. To mu umožnilo zachytit je jak na jevišti, tak v zákulisí. V devadesátých letech se přestěhoval na Kubu. Na pozvání kubánské vlády uspořádal výstavu fotografií My Cuba v Havaně. |
Fotografie "Jimi Hendrix" bromostříbrná originální fotografie, matná, nesignováno, neznačeno, autor JAN OLOFSSON. Fotografie byla pořízena v roce 1967 během interview pro Bild Journal v kanceláři manažera Jimiho Hendrixe na Gerrard Street v Londýně. Lehce ušpiněno. ___Obrazová plocha 18,8 x 18,3 cm, celý list 40,5 x 30,5 cm. Nerámováno.