autor | Barnet - Směšný Josef Václav |
žil v letech | (1907-1990) |
"Praha - předjaří" olej na sololitu, signováno J. V. BARNET 1.181, vzadu autorský štítek a rukou psané jméno autora, název díla, No1.181. Velký formát. Rámováno. ___35 x 100 (45,5 x 111) cm ___O AUTOROVI: Barnet - Směšný Josef Václav (1907-1990) Malíř, kreslíř, restaurátor, vlastním jménem Směšný, narodil se v Bludově, studia na AVU Praha u Loukoty, Obrovského, Švabinského, v Paříži na École du Louvre u Františka Kupky, na radu Františka Tichého změnil později jméno na Barnet, člen Svazu výtvarných umělců, Skupiny pražské památkové péče, Jednoty výtvarných umělců, ČFVU, ve třicátých a čtyřicátých letech žil a tvořil v Paříži, po válce u nás, řada výstav, zastoupení v Národní galerii.