#210

Barnet 35 x 100 cm

Barnet 35 x 100 cm
#210

Barnet 35 x 100 cm

120 zobrazení
19 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
Vyvolávací cena: 19 000 Kč
22. 5. 2022 11:00

Barnet - Směšný Josef Václav
žil v letech
(1907-1990)

"Praha - předjaří" olej na sololitu, signováno J. V. BARNET 1.181, vzadu autorský štítek a rukou psané jméno autora, název díla, No1.181. Velký formát. Rámováno. ___35 x 100 (45,5 x 111) cm ___O AUTOROVI: Barnet - Směšný Josef Václav (1907-1990) Malíř, kreslíř, restaurátor, vlastním jménem Směšný, narodil se v Bludově, studia na AVU Praha u Loukoty, Obrovského, Švabinského, v Paříži na École du Louvre u Františka Kupky, na radu Františka Tichého změnil později jméno na Barnet, člen Svazu výtvarných umělců, Skupiny pražské památkové péče, Jednoty výtvarných umělců, ČFVU, ve třicátých a čtyřicátých letech žil a tvořil v Paříži, po válce u nás, řada výstav, zastoupení v Národní galerii.