#7

David s hlavou Goliáše

David s hlavou Goliáše
David s hlavou Goliáše
David s hlavou Goliáše
#7

David s hlavou Goliáše

159 zobrazení
75 000 Kč
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
19. 8. 2023 17:00

Olej, plátno
85 x70 cm
17. století
o autorovi
Italský mistr 17. století

Umělec zde představuje biblickou postavu Davida. Polonahý David sedí před tmavým pozadím. Má dlouhé hnědé vlasy a jeho nahé tělo má kolem pasu pouze hnědo-modrou tuniku. Ve zdvižené pravé ruce drží Goliášovu velkou hlavu za vlasy. Zleva dopadá světlo na horní část jeho těla. Načervenalá tvář a tmavé, vážně vypadající oči, s nimiž se díva z obrazu, zůstávají ve stínu.