technika | Olej, plátno |
rozměr | 85 x70 cm |
rok | 17. století |
o autorovi | Italský mistr 17. století |
Umělec zde představuje biblickou postavu Davida. Polonahý David sedí před tmavým pozadím. Má dlouhé hnědé vlasy a jeho nahé tělo má kolem pasu pouze hnědo-modrou tuniku. Ve zdvižené pravé ruce drží Goliášovu velkou hlavu za vlasy. Zleva dopadá světlo na horní část jeho těla. Načervenalá tvář a tmavé, vážně vypadající oči, s nimiž se díva z obrazu, zůstávají ve stínu.