technika | Olej, dřevo |
rozměr | 83 x 74 cm |
rok | 16. století |
Gotický panel ze 16. století se vzkříšením Ježíše Krista | Kristus stojící na hrobové desce a zabalený v červeném plášti, pravá ruka v gestu požehnání, v levé ruce vlajka na znamení vítězství nad smrtí, u jeho nohou spí vojáci, vlevo v pozadí tři ženy blížící se k pomazání mrtvoly.