#7

Marco Pino1525 – 1587)

Marco Pino1525 – 1587)
Marco Pino1525 – 1587)
Marco Pino1525 – 1587)
Marco Pino1525 – 1587)
Marco Pino1525 – 1587)
#7

Marco Pino1525 – 1587)

345 zobrazení
5 500 EUR
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
Vyvolávací cena: 5 000 EUR
26. 1. 2021 17:00

Olej, dřevo
57 × 66 cm
16. století

Svatá rodina a Jan Křtitel | Marco Pino začínal jako učedník Domenica Beccaffumiho v Sieně. V roce 1543 se přestěhoval do Říma a v roce 1557 se usadil v Neapoli. Zde zobrazil sedící Madonnu s dítětem na klíně. Oči má upřené na svého syna a levou rukou drží jeho levou nohu. Za ní stojí Josef a vpravo Jan Křtitel jako malé dítě. Madonna má přes hlavu kapucu modrého kabátu, který dává její postavě kompaktní obrys, který ji odlišuje od dvou doprovodných postav. Chladné barvy umocňují intospektivní náladu.