technika | Olej, plátno |
rozměr | 81.5 × 62 cm |
rok | 17. století |
Portrét Diany | Umělec z Perudžie studoval u Guida Reniho v Římě a jeho styl byl formován pod vlivem boloňské školy. Giovanni Domenico Cerrini představoval klasicistní trend v barokní malbě.
Diana je vyobrazena jako svůdně krásná mladá žena se zasněným pohledem. Šíp, který drží v ruce, a hlava loveckého psa, patří mezi hlavní symboly znázorňující tuto bohyni. Obraz zaujme svou elegantní kompozicí a kontrastem mezi slonovinovou barvou kůže, chladnými barvami modrého kabátu a výraznou červenou barvou závěsu v pozadí. Přístup k malbě je velmi podobný jako v případě alegorie malby, kdy Diana drží paletu s barvami a obraz Cerriniho samotného. Tento obraz je vyvěšen v Národní galerii umění v Boloňi.