#74

Giovanni Domenico Cerrini, zvaný Il Cavaliere Perugino (1609 - 1681)

#74

333 zobrazení
15 500 EUR
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
Vyvolávací cena: 15 000 EUR
26. 1. 2021 17:00

Olej, plátno
81.5 × 62 cm
17. století

Portrét Diany | Umělec z Perudžie studoval u Guida Reniho v Římě a jeho styl byl formován pod vlivem boloňské školy. Giovanni Domenico Cerrini představoval klasicistní trend v barokní malbě. Diana je vyobrazena jako svůdně krásná mladá žena se zasněným pohledem. Šíp, který drží v ruce, a hlava loveckého psa, patří mezi hlavní symboly znázorňující tuto bohyni. Obraz zaujme svou elegantní kompozicí a kontrastem mezi slonovinovou barvou kůže, chladnými barvami modrého kabátu a výraznou červenou barvou závěsu v pozadí. Přístup k malbě je velmi podobný jako v případě alegorie malby, kdy Diana drží paletu s barvami a obraz Cerriniho samotného. Tento obraz je vyvěšen v Národní galerii umění v Boloňi.