#9

Battista de Luteri Dossi (1510-1548)

#9

319 zobrazení
30 000 EUR
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
26. 1. 2021 17:00

Olej, plátno
64,5 x 40 cm
16. století

Svatá rodina a Kateřina | Autor, jako mladší bratr Dossiho Dosso působil na dvoře Esteských ve Ferraře za vlády Alfonsa I. a poté Ercola II. Jako dvorní umělec pracuje se svým bratrem na mnoha různých projektech. Převažuje fresková výzdoba paláců a vil a desková malba mytologických předmětů. Stále aktivnější byl také jako portrétista a tvůrce náboženských obrazů. V roce 1517 se přestěhoval do Říma a připojil se k Raphaelově dílně. Po mistrově smrti (1520) se vrátil do Ferrary. Tato práce Battisty Doosiho v zářivých barvách a velké vznešenosti kompozice ukazuje Svatou rodinu se sv. Kateřinou v duchovní a lyrické harmonii a expresivitě.