#13

Portrét muže

Portrét muže
#13

Portrét muže

294 zobrazení
78 000 Kč
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
27. 2. 2021 17:00
Zimní aukce
Zimní aukce

Olej, dřevo
každý 73,5 x 58,5 cm
17. století
Holandský mistr

Portrét divákovy představuje muže s expresivní fyziognomií. Jeho postava, oblečená v černých šatech a se shodujícím se vzorkem kožešiny, sedí před nařasenou drapérií olivové barvy. Na stěně za ním pak vidíme příslušné rodinné erby. Tento portrét je typickou ukázkou kompozičního stylu Maartena van Heemskercka a je srovnatelný s jeho díly z doby kolem roku 1540/45 – podobizna Andriesa Willemzsa van Sonnevelta a Wilhelminy Palinc.