technika | Olej, dřevo |
rozměr | každý 73,5 x 58,5 cm |
rok | 17. století |
autor | Holandský mistr |
Portrét divákovy představuje muže s expresivní fyziognomií. Jeho postava, oblečená v černých šatech a se shodujícím se vzorkem kožešiny, sedí před nařasenou drapérií olivové barvy. Na stěně za ním pak vidíme příslušné rodinné erby. Tento portrét je typickou ukázkou kompozičního stylu Maartena van Heemskercka a je srovnatelný s jeho díly z doby kolem roku 1540/45 – podobizna Andriesa Willemzsa van Sonnevelta a Wilhelminy Palinc.