technika | Olej, plátno. Rentoilováno. V dekorativním rámu |
rozměr | 89 x 73 cm. |
rok | 18. století |
autor | Francouzský mistr |
Tříčtvrteční portrét hezké mladé dívky v elegantních šatech s bílou kapucí a pokrývkou hlavy, v interiéru s velkým děleným oknem. Dívka stojí u stolu s dřevěnou mísou ústřic. V pravé ruce drží nůž, kterým otevírá ústřice a odkládá je na stříbrný talíř před sebou. Má jemnou tvář, růžové tváře, načervenalé rty a jasně modrými očima se láskyplně dívá z obrazu na diváka. Malba je provedena převážně v jemných barvách.