#17

Dívka s ústřicemi

Dívka s ústřicemi
Dívka s ústřicemi
Dívka s ústřicemi
Dívka s ústřicemi
#17

Dívka s ústřicemi

408 zobrazení
130 000 Kč
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
27. 2. 2021 17:00
Zimní aukce
Zimní aukce

Olej, plátno. Rentoilováno. V dekorativním rámu
89 x 73 cm.
18. století
Francouzský mistr

Tříčtvrteční portrét hezké mladé dívky v elegantních šatech s bílou kapucí a pokrývkou hlavy, v interiéru s velkým děleným oknem. Dívka stojí u stolu s dřevěnou mísou ústřic. V pravé ruce drží nůž, kterým otevírá ústřice a odkládá je na stříbrný talíř před sebou. Má jemnou tvář, růžové tváře, načervenalé rty a jasně modrými očima se láskyplně dívá z obrazu na diváka. Malba je provedena převážně v jemných barvách.