technika | Olej, dřevo. V dekorativním rámu. |
rozměr | 29,5 x 21,5 cm |
rok | 18. století |
autor | Jacob de Witt (1695 – 1754) - připsáno |
Ve výklenku kamenného okna s kulatým obloukem je poloviční portrét elegantního gentlemana s tmavě blond vlasy, bílou košilí, žlutou vestou a tyrkysově modrým sametovým sakem. Levou paží se opírá o parapet a přidržuje černý klobouk s červenou stužkou. Levou rukou právě otevřel plechové víko hnědého džbánu. S jasným, přátelským obličejem, mírně otevřenými ústy a zářivými očima se dívá stranou z obrazu