technika | Olej, plátno |
rozměr | 95,5 x 77 cm |
rok | 18. století |
Madonna v hornaté, zalesněné krajině, sedící pod vysokou modrou oblohou, drží stojícího nahého Ježíše. Jeho přirození je zakryto pouze tenkou bílou látkou. Má kudrnaté blonďaté vlasy, kolem hlavy svatozář a levou ruku nataženou v gestu požehnání, zatímco pravá paže objímá Mariino rameno a drží malý kříž. Má mírně zarudlé tváře a svýma tmavýma očima se dívá dolů z obrazu mírně skloněným pohledem. Maria v červeném rouchu, s modrým pláštěm na klíně a zeleným šátkem kolem krku, se vážně dívá na svého syna pohledem směřujícím doprava, zatímco její pravá ruka je natažená před divákem. Kvalitní malba v harmonických barvách.