technika | Olej, plátno |
rozměr | 51,5 x 30 cm |
rok | 18. století |
autor | Gottfried Bernhard Götz (1708–1774) - připsáno |
Autor, původem z Moravy, byl aktivní zejména v jižním Německu, kde působil jako malíř fresek a oltářních obrazů. Svatý Antonín, otec křesťanského mnišství, odešel do Egyptské pouště, kde bojoval proti démonům a pokušení ďábla. V tomto rokokovém obrazu svatý Antonín odhání útočící démony a ďábla pouhým pohybem prstů, aniž by se odvrátil od čtení Písma svatého.