#1

Pavel Novák
(1962)

Vltava IV

Pavel Novák
#1

Pavel Novák
(1962)

Vltava IV

329 zobrazení
3 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
17. 4. 2022 18:00

hlavní popis
Akademický malíř.
stav
perfektní
barevný lept
59x43 cm
1991
signováno PD
ne
popis v pravém sloupci
3/30
provenience
Diakonie
život autora
*1962

Vltava IV

Akademický malíř Pavel Novák se narodil v roce 1962 v Pardubicích do rodiny, která byla silně poznamenána komunistickým režimem – od zabavení majetku jeho prarodičům po věznění členů rodiny za emigraci.

Navzdory těmto obtížím a problémům s přijímáním na školy kvůli věřící rodině, Pavel absolvoval pardubické gymnázium se specializací na stavebnictví. Po neúspěšném pokusu o přijetí na Akademii výtvarných umění (AVU) v Praze a pracovních zkušenostech v kotelnách a jako poštovní doručovatel se na popud profesora Čepeláka znovu pokusil o přijetí na AVU, tentokrát úspěšně. Během studií se specializoval na figurální kresbu a grafiku, získal stipendium a vykonával asistenci.

Po sametové revoluci se začal věnovat restaurování památek, zejména fresek a jiných uměleckořemeslných malířských děl.

Pavel Novák je také členem Českobratrské církve evangelické a předsedou Rady starších na Žižkově.

Od dětství se věnuje hudbě, hraje na housle a basovou kytaru, v roce 2007 založil kapelu Žižkovský dezert. Je autorem knižních ilustrací a zakladatelem rodiny – je ženatý, má dceru Josefínu a syna Jonatána.