hlavní popis | Česká grafička a pedagožka. Studovala na Akademii výtvarných umění. V roce 2005 získala Cenu Vladimíra Boudníka za osobitý a nepřehlédnutelný podíl na rozvoji soudobé české grafiky |
stav | perfektní |
technika | autorský tisk |
rozměr | 100x70 cm |
rok | 2007 |
signatura | signováno PD |
rám | ne |
provenience | Diakonie |
život autora | *1942 |
Jaroslava Severová se narodila 1. dubna 1942 v Praze. Je českou grafičkou a pedagožkou, známou zejména jako vedoucí ateliéru oboru "Grafická tvorba – multimédia" na Univerzitě Hradec Králové.
Studovala na Akademii výtvarných umění v Praze, kde měla možnost pracovat pod vedením profesorů J. Horníka a V. Tittelbacha, a to v letech 1960 až 1966. Později se stala pedagogem na Institutu výtvarné tvorby Fakulty architektury ČVUT v Praze, kde učila od roku 1992 do roku 2008. V roce 1995 obdržela titul docentky na Akademii výtvarných umění v Praze.
Od roku 2005 přednáší na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové na katedře výtvarné kultury, kde zastává pozici garanta oboru Grafická tvorba – multimédia.
V roce 2005 získala Cenu Vladimíra Boudníka za svůj osobitý a významný přínos k rozvoji současné české grafiky. Její práce jsou uznávány jak v oblasti umělecké tvorby, tak v pedagogické praxi.