#11

Jaroslava Severová
(1942)

Detail 4

Jaroslava Severová
#11

Jaroslava Severová
(1942)

Detail 4

199 zobrazení
15 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
17. 4. 2022 18:00

hlavní popis
Česká grafička a pedagožka. Studovala na Akademii výtvarných umění. V roce 2005 získala Cenu Vladimíra Boudníka za osobitý a nepřehlédnutelný podíl na rozvoji soudobé české grafiky
stav
perfektní
autorský tisk
100x70 cm
2007
signováno PD
ne
provenience
Diakonie
život autora
*1942

Detail 4 (Šum)

Jaroslava Severová se narodila 1. dubna 1942 v Praze. Je českou grafičkou a pedagožkou, známou zejména jako vedoucí ateliéru oboru "Grafická tvorba – multimédia" na Univerzitě Hradec Králové.

Studovala na Akademii výtvarných umění v Praze, kde měla možnost pracovat pod vedením profesorů J. Horníka a V. Tittelbacha, a to v letech 1960 až 1966. Později se stala pedagogem na Institutu výtvarné tvorby Fakulty architektury ČVUT v Praze, kde učila od roku 1992 do roku 2008. V roce 1995 obdržela titul docentky na Akademii výtvarných umění v Praze.

Od roku 2005 přednáší na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové na katedře výtvarné kultury, kde zastává pozici garanta oboru Grafická tvorba – multimédia.

V roce 2005 získala Cenu Vladimíra Boudníka za svůj osobitý a významný přínos k rozvoji současné české grafiky. Její práce jsou uznávány jak v oblasti umělecké tvorby, tak v pedagogické praxi.