Marie Michaela Šechtlová
1 limit
220 zobrazení
2 200 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
Vyvolávací cena: 2 200 Kč
17. 4. 2022 18:00

hlavní popis
Vystudovala grafiku a ilustraci na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, Její grafiky přijal i Jan Pavel II
stav
perfektní
litografie
73x54 cm
nedatováno
signováno DU
ne
popis v pravém sloupci
20/60
provenience
Diakonie
život autora
*1952

Masky

Marie Michaela Šechtlová se narodila 17. března 1952 v Praze. Její rodiče, Josef a Marie Šechtlovi, vlastnili do roku 1953 fotografický ateliér Šechtl a Voseček, který byl ve své době největší v jižních Čechách, ale později byl združstevněn. Roku 1957 byl její otec za malý přestupek odsouzen k ročnímu vězení, a v době jeho nepřítomnosti rodina přišla o unikátní fotoarchiv. Po otcově propuštění rezignoval na svou kariéru a podporoval svou manželku Marii, která se stala v 60. letech jednou z předních představitelek fotografie poezie všedního dne.

Marie Michaela Šechtlová absolvovala Střední odbornou výtvarnou školu na Hollarově náměstí v Praze v letech 1967–1971 a následně pokračovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v letech 1971–1977, kde studovala v ateliéru grafiky a ilustrace pod vedením profesora Zdeňka Sklenáře a asistenta Jiřího Anderleho, později profesora Jiřího Mikuly. Po ukončení studia se věnovala volné grafice a ilustraci.

Původně žila v Praze, ale později se s manželem a dětmi přestěhovala do Tábora. Od roku 2004 se společně se svými dětmi Janem a Evou začala zabývat fotografiemi, které se zachovaly z archivu ateliéru Šechtl a Voseček. Jejich prací bylo digitálně zaznamenávat a zveřejňovat tyto historické fotografie na internetu v digitálním archivu Šechtl a Voseček, stejně jako vydávat publikace a kalendáře s historickými snímky. Jejich práce s fotografiemi pokračovala i v době natáčení filmu v roce 2022.