hlavní popis | 1968-1974 studoval na AVU v ateliéru prof. Karla Součka.
Od roku 1975 vystavoval doma i v zahraničí.
V roce 1984 a 1988 vystavoval na Bienále v Benátkách.
Od roku 1988 byl členem volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece.
Od roku 1992 členem Umělecké besedy. |
stav | perfektní |
technika | Olej na desce |
rozměr | 21x28 cm |
rok | nedatováno |
signatura | Signováno DU, vzadu štítek Díla |
rám | ano |
provenience | soukr. sbírka |
život autora | 1945 - 2021 |
Ivan Ouhel, narodil se 18. února 1945 v Ostravě a zemřel 21. února 2021. Byl významným českým malířem, kreslířem, grafikem a pedagogem. Jeho vzdělání zahrnuje studium na Akademii výtvarného umění pod vedením prof. Karla Součka v letech 1968-1974. Vystavoval jak v České republice, tak i v zahraničí, a účastnil se prestižního Bienále v Benátkách v letech 1984 a 1988. Byl členem uměleckých skupin 12/15 Pozdě, ale přece a od roku 1992 i Umělecké besedy. V jeho tvorbě byly dominantními tématy krajina a figura. Jeho krajinomalby byly spontánní a intuitivní, často postavené na kontrastu, a jeho díla z konce 70. let kombinovala plexisklové objekty v krajině. V 90. letech experimentoval s velkými barevnými plochami a geometrickými formami. Ouhelův přínos do světa umění byl oceněn mnoha sbírkami a v roce 2009 byla vydána jeho čtyřdílná monografie.