#133

Ivan Ouhel
(1945 – 2021)

Krajina

Ivan Ouhel
Ivan Ouhel
Ivan Ouhel
Ivan Ouhel
Ivan Ouhel
#133

Ivan Ouhel
(1945 – 2021)

Krajina

299 zobrazení
29 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
17. 4. 2022 18:00

hlavní popis
1968-1974 studoval na AVU v ateliéru prof. Karla Součka. Od roku 1975 vystavoval doma i v zahraničí. V roce 1984 a 1988 vystavoval na Bienále v Benátkách. Od roku 1988 byl členem volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece. Od roku 1992 členem Umělecké besedy.
stav
perfektní
Olej na desce
21x28 cm
nedatováno
Signováno DU, vzadu štítek Díla
ano
provenience
soukr. sbírka
život autora
1945 - 2021

Krajina

Ivan Ouhel, narodil se 18. února 1945 v Ostravě a zemřel 21. února 2021. Byl významným českým malířem, kreslířem, grafikem a pedagogem. Jeho vzdělání zahrnuje studium na Akademii výtvarného umění pod vedením prof. Karla Součka v letech 1968-1974. Vystavoval jak v České republice, tak i v zahraničí, a účastnil se prestižního Bienále v Benátkách v letech 1984 a 1988. Byl členem uměleckých skupin 12/15 Pozdě, ale přece a od roku 1992 i Umělecké besedy. V jeho tvorbě byly dominantními tématy krajina a figura. Jeho krajinomalby byly spontánní a intuitivní, často postavené na kontrastu, a jeho díla z konce 70. let kombinovala plexisklové objekty v krajině. V 90. letech experimentoval s velkými barevnými plochami a geometrickými formami. Ouhelův přínos do světa umění byl oceněn mnoha sbírkami a v roce 2009 byla vydána jeho čtyřdílná monografie.