#2

Pavel Beneš
(1960)

Praha je krásná

Pavel Beneš
#2

Pavel Beneš
(1960)

Praha je krásná

272 zobrazení
3 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
17. 4. 2022 18:00

hlavní popis
Grafik, typograf, pedagog a doživotní obdivovatel žen a labradorů. Vystudoval Střední umělecko-průmyslovou školu v Praze (prof. Vladimír Bauer a prof. Václav Bláha) a Vysokou školu umělecko-průmyslovou (Ateliér knižní kultury a písma, prof. Milan Hegar). Od roku 1986 je grafikem na volné noze; realizoval desítky knih a publikací, několik set komerčních nebo autorských plakátů, řadu litografií a ilustroval několik knih. V roce 1997 si s rodinou pořídil štěně černého labradora Garpa z chovné stanice Diana z Bohyně lovu (později Pomocné tlapky). Od roku 2001 s Tlapkami spolupracuje jako jejich výtvarný ambasador. Žije a pracuje v Praze, a doufá, že ještě někdy se v jeho rodině nějaký skutečný labrador objeví.
stav
papír natržen vlevo mimo tiskovou plochu
litografie
49,7x69,5 cm
1989
signováno DU
ne
provenience
Diakonie
život autora
*1960

Praha je krásná

Pavel Beneš se narodil 15. července 1960 v Praze. Je českým typografem, grafickým designérem, ilustrátorem, karikaturistou a pedagogem. Kvůli své výšce, která činí 201 cm, je nazýván největším českým grafikem.

Po absolvování základní devítileté školy studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze na Žižkově a poté pokračoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Beneš se stal profesionálním grafikem na volné noze. Upravil nebo ilustroval desítky knih a spolupracoval na vydání mnoha komiksů. Byl spoluzakladatelem časopisu Reflex a pracoval jako art-director v časopisech Story a Epocha.

Pavel Beneš působil jako karikaturista pro Hospodářské noviny a nyní kreslí karikatury pro Týdeník Forum. Pravidelně se věnuje i kreslení na komerčních akcích, soukromých oslavách a při divadelních představeních.

V letech 2005–2020 vedl na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem ateliér Vizuální design. Dříve také externě učil na Střední škole reklamní tvorby Michael.

Byl členem Divadelního spolku Vikýř a Pražské pětky, kde vystupoval v tanečním triu TrosViperosNegros a navrhoval plakáty.