hlavní popis | Patří k výrazným umělcům své generace. Na pražské Akademii výtvarných umění prošla respektovanými ateliéry Jitky Svobodové, Bedřicha Dlouhého, Vladimíra Kokolii a Vladimíra Skrepla. Již od devadesátých let 20. století poutala pozornost tvorbou vymykající se tehdejší standardní výtvarné produkci. Je zastoupena ve významných státních i soukromých sbírkách |
stav | perfektní |
technika | kresba olejovými barvami na ručním papíře Losiny |
rozměr | 42x29 cm |
rok | 2021 |
signatura | signováno a datováno vzadu tužkou |
rám | volný list |
provenience | aletier autorky |
život autora | *1973 |
Zcyklu Deníkové záznamy 1997/I
Studovala na AVU kresbu, malbu i grafiku u J. Svobodové, B. Dlouhého, V. Skrepla a V. Kokolii. Věnuje se kresbě a malbě. Její kresby jsou subjektivními deníkovými záznamy, křehké, poetické malby balancující mezi realitou a fantazií. Promítá do nich osobní zážitky, pocity z četby, představy i sny. Zobrazuje zejména krajiny, působící snově a zároveň znepokojivě, zaplněné na první pohled „neviditelnými“ detaily: „Hodně pracuji tak, že se lidé musejí skrz obraz „prokoukávat“, přijít na to, co se v něm odehrává, do jakých vrstev se můžou dostat.“ Pravidelně vystavuje doma i v zahraničí, její díla se nacházejí v soukromých a veřejných sbírkách v ČR, Švýcarsku, Itálii, Německu, Velké Británii, USA.