#7

Jan Holoubek
(1949)

Přírodní forma II

Jan Holoubek
#7

Jan Holoubek
(1949)

Přírodní forma II

168 zobrazení
3 500 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
17. 4. 2022 18:00

hlavní popis
Český grafik a malíř. Absolvent AVU. Je členem SČUG Hollar, žije a pracuje v Praze.
stav
perfektní
aquatina
49,5x42 cm
1989
signováno PD
ne
popis v pravém sloupci
20/50
provenience
Diakonie
život autora
*1949

Přírodní forma II

Jan Holoubek, narozený 11. února 1949 v Praze, je významný český grafik a malíř.

Narodil se v Praze, ale část svého dětství prožil v Maštově, kde začal projevovat zájem o kreslení a modelování. Po návratu do Prahy se vyučil uměleckým zámečníkem a pracoval v různých profesích, zatímco studoval základy malby u malíře Jaromíra Wíša.

V roce 1970 byl přijat na Akademii výtvarných umění v Praze do ateliéru grafiky prof. Ladislava Čepeláka, kde absolvoval v roce 1976. Jeho umělecká kariéra začala s první samostatnou výstavou v Galerii mladých v Mánesu. V období normalizace v 80. letech měl omezené možnosti prezentace, ale od poloviny 80. let se stal členem výtvarného sdružení Kruh.

Holoubek se věnuje převážně grafice, zejména linorytu a dřevořezu. Jeho dílo se postupně vyvíjelo od figurálních motivů k abstraktním a geometrickým zobrazením. Později začal používat tlumené barvy a experimentoval s různými odstíny šedé. Kromě grafiky se věnuje i malbě, zejména krajinám a detailům průmyslových objektů.

Jan Holoubek je členem SČUG Hollar a žije a pracuje v Praze.