zachovalost | velmi dobrý |
technika | Guma |
rozměr | délka 33 cm |
rok | 2002 |
signatura | neSignováno |
provenience | ArtInBox |
Martina Chloupová se narodila v roce 1976 v České Lípě a je jednou z nejvšestrannějších umělkyň na české scéně.
Studovala na různých výtvarných školách, kde získala široké spektrum technických a technologických zkušeností. Je známá svou schopností pracovat s různými médii, od sochařství a řezbářství po malbu, fotografii a ilustraci. Martina často experimentuje s různými materiály, včetně plastu, betonu, dřeva a umělého kamene.
V malbě využívá klasické techniky, ale také experimentuje s nalitým pigmentem a pískem. Její díla často zobrazují jednoduchá témata jako zvířata, postavy, květiny a každodenní předměty, ale jsou zpracována tak, aby vyvolávala pocit dekonstrukce a relativizace běžného významu.
Martina Chloupová se vyznačuje rozmanitým projevem, který se pohybuje od groteskního po melancholický, a svým způsobem transformuje viditelný a hmatatelný svět podle svých emočních a psychologických stavů.