technika | Akryl na plátně |
rozměr | 59,5 x 60 |
rok | konec 80. let |
signatura | Signováno PD |
provenience | Aukce pro Diakonii |
autor | Dar autora Diakonii |
Tomáš Rossí je český malíř, který studoval malbu u profesorů Karla Součka a Radomíra Koláře na Akademii výtvarných umění v Praze. Během svého studia také strávil čas na Academia di Belle Arti v Perugii, Itálie.
Na počátku 80. let byl Rossí jedním z významných představitelů nové expresivní malby. Jeho práce využívala autorův bouřlivý malířský temperament a pracoval technikou akrylových maleb ve velkém měřítku s výrazným použitím barev. V průběhu 90. let zjemňoval svůj výtvarný styl, soustředil se na kompozici a výtvarné kvality obrazu a uvolňoval svůj osobitý ironický humor v postavách neforemných hlavonožců nebo podivných příšer. Jedním z jeho hlavních témat je rozsáhlý cyklus nazvaný "Hlavy".
Dílo Tomáše Rossího je součástí řady sbírek a vystavuje se jak v České republice, tak i v zahraničí.