#27

Tomáš Rossí
(1955)

Vzpírání

Tomáš Rossi
Tomáš Rossi
Tomáš Rossi
#27

Tomáš Rossí
(1955)

Vzpírání

280 zobrazení
9 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
Vyvolávací cena: 9 000 Kč
10. 4. 2021 18:00

Akryl na plátně
59,5 x 60
konec 80. let
Signováno PD
provenience
Aukce pro Diakonii
Dar autora Diakonii

Vzpírání - z cyklu "Sportovci"

Tomáš Rossí je český malíř, který studoval malbu u profesorů Karla Součka a Radomíra Koláře na Akademii výtvarných umění v Praze. Během svého studia také strávil čas na Academia di Belle Arti v Perugii, Itálie.

Na počátku 80. let byl Rossí jedním z významných představitelů nové expresivní malby. Jeho práce využívala autorův bouřlivý malířský temperament a pracoval technikou akrylových maleb ve velkém měřítku s výrazným použitím barev. V průběhu 90. let zjemňoval svůj výtvarný styl, soustředil se na kompozici a výtvarné kvality obrazu a uvolňoval svůj osobitý ironický humor v postavách neforemných hlavonožců nebo podivných příšer. Jedním z jeho hlavních témat je rozsáhlý cyklus nazvaný "Hlavy".

Dílo Tomáše Rossího je součástí řady sbírek a vystavuje se jak v České republice, tak i v zahraničí.