#65

Antonín Střížek
(1959)

Polní mák

Antonín Střížek
Antonín Střížek
Antonín Střížek
#65

Antonín Střížek
(1959)

Polní mák

Drawings
294 zobrazení
13 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
10. 4. 2021 18:00

Akvarel na papíře
60x40 cm
2017
Signatura PD
provenience
Soukromá sbírka

Polní mák

Antonín Střížek, narozený 22. května 1959 v Rumburku, je současný český malíř a fotograf.

Antonín Střížek prožil své dětství v Ostravě-Porubě. Absolvoval středoškolské studium na střední uměleckoprůmyslové škole v Praze. Jeho umělecká tvorba je ovlivněna postmodernou a věnuje se také cestování. Procestoval různé části světa, včetně Číny, Mexika, Jižní Ameriky, Španělska, Itálie, a Japonska. V roce 2002 se podílel na zpracování realizace opony pro Státní operu v Praze.

Střížekova tvorba je charakterizována postmoderní estetikou, a jeho práce odrážejí různorodé kulturní vlivy a inspirace z jeho cest. Je známý jak pro své malířské, tak fotografické práce, které reflektují jeho pestrý pohled na svět.