#91

Stefan Milkov
(1955)

Kam kráčíš

Stefan Milkov
Stefan Milkov
Stefan Milkov
Stefan Milkov
Stefan Milkov
Stefan Milkov
#91

Stefan Milkov
(1955)

Kam kráčíš

Plastics
285 zobrazení
175 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
10. 4. 2021 18:00

stav perfektní
Nikl
v. 40 cm
2019
Signováno na podstavci "MILKOV 19"
provenience
Soukromá sbírka

Kam kráčíš

Stefan Milkov se narodil 9. března 1955 v Bohumíně a je český sochař, designér a hudebník s bulharskými kořeny.

Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, kde dokončil svá studia v roce 1982. V polovině 80. let se zapojil do aktivit nově vznikající generace postmoderních umělců, zejména kolem neoficiálních výstav Konfrontace. V roce 1987 se stal zakládajícím členem skupiny Tvrdohlaví.

Milkovova tvorba často vychází z neortodoxního zpracování mytologických, bájních nebo křesťanských motivů. Jeho přístup je základně postmoderní, ačkoli respektuje vlivy moderního sochařství první poloviny 20. století. Mezi jeho významná díla patří pomník Nikoly Tesly v Praze 6 – Dejvicích, který vytvořil v roce 2014.

Vedle sochařské tvorby se Milkov věnuje také designu a hudbě. Jeho designy elektrických kytar pro předního českého kytaristu Petera Jurkoviče spojují obě tyto činnosti. Stefan Milkov v současnosti žije a pracuje v Praze.