technika | Patinovaný bronz |
rozměr | 35 cm/3,8 kg |
rok | Nedatováno |
signatura | Signováno na plintě |
stav díla | Dobrý |
provenience | Soukromá sbírka |
Tanečnice s drapérií - Narodil se v Rumunsku, žil a tvořil v Paříži. Jeho tvorba se vyznačuje vysokou dekorativností, věnoval se hlavně zobrazení tanečnic a krásných žen své doby. Pro velký komerční úspěch své práce na Salon des Artistes Français vystavoval jen sporadicky, přesto je považován za jednoho z nejlepších sochařů éry art deco.