technika | Beninský bronz |
rozměr | 53x14x78 cm |
rok | Nedatováno |
signatura | nesignováno |
stav díla | Dobrý |
provenience | Soukromá sbírka |
Králův Leopard - Africké království Benin se rozkládalo na území dnešní Beninské republiky a Nigérie. V roce 1897 jej dobyli a jeho hlavní město vyplenili Britové. Dobyvatelé odtud do Evropy odvezli tisíce unikátních bronzových soch, které pak ovlivnily i evropskou uměleckou avantgardu. Většinu z nich prodali do soukromých sbírek, nebo muzeí. Ve městě Benin City na jihu Nigérie se takovéto sochy v minulém století odlévaly z bronzu stejnými postupy jako před 700 lety.