#133

Autor neznámý

Autor neznámý
Autor neznámý
Autor neznámý
Autor neznámý
Autor neznámý
Autor neznámý
Autor neznámý
Autor neznámý
Autor neznámý
Autor neznámý
#133

Autor neznámý

Plastics
1 limit
338 zobrazení
19 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
Vyvolávací cena: 19 000 Kč
26. 6. 2021 18:00
Letní aukce OriginalArte
Letní aukce OriginalArte

Beninský bronz
53x14x78 cm
Nedatováno
nesignováno
Dobrý
provenience
Soukromá sbírka

Králův Leopard - Africké království Benin se rozkládalo na území dnešní Beninské republiky a Nigérie. V roce 1897 jej dobyli a jeho hlavní město vyplenili Britové. Dobyvatelé odtud do Evropy odvezli tisíce unikátních bronzových soch, které pak ovlivnily i evropskou uměleckou avantgardu. Většinu z nich prodali do soukromých sbírek, nebo muzeí. Ve městě Benin City na jihu Nigérie se takovéto sochy v minulém století odlévaly z bronzu stejnými postupy jako před 700 lety.