rozměr | 32x23 cm |
rok | 1982 |
stav díla | Zachovalý |
provenience | Soukromá sbírka |
Jorge Camacho / Galerie Maeght Paříž / 3.2. - 9.4.1982 / Pocta Toyen - Katalog výstavy významného kubánského umělce (1934 - 2011) jehož originální tvorba byla formována takovými jmény jako Paul Klee, Joan Miró, Giorgio de Chirico či Francis Bacon. V Paříži se seznámil na výstavě malířky Toyen v r. 1961 s Andre Bretonem a přidal se k surrealistickému hnutí. V r. 1980 namaloval obraz "Tear" (Hommage à Toyen), 150 x 150 cm, olej na plátně - jeho velmi kvalitní reprodukce ve formátu 21x21 cm je obasažena v nabízeném katalogu.