#174

Věra Tošenovská (1924)

Věra Tošenovská (1924)
Věra Tošenovská (1924)
Věra Tošenovská (1924)
Věra Tošenovská (1924)
#174

Věra Tošenovská (1924)

Tapiserie
403 zobrazení
4 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 6. 2021 18:00
Letní aukce OriginalArte
Letní aukce OriginalArte

Tkanina
101x128 cm
1978
Značeno, signováno "Věra Tošenovská" na textilním štítku na reverzu
původní stav
provenience
soukromá sbírka

Žluté orchideje - Práce průkopnice originální české výtvarné techniky nazvané art protis. Autorka byla Ilustrátorka, grafička, malířka, kostýmní návrhářka. Zabývala se také tvorbou gobelínů. Motivy jejích prací byly zejména ženy a květiny. Tapiserie a gobelíny podle jejich návrhů zdobí reprezentační místnosti řady veřejných budov a jsou svébytným dokladem výtvarné kultury své doby.