technika | Tkanina |
rozměr | 101x128 cm |
rok | 1978 |
signatura | Značeno, signováno "Věra Tošenovská" na textilním štítku na reverzu |
stav díla | původní stav |
provenience | soukromá sbírka |
Žluté orchideje - Práce průkopnice originální české výtvarné techniky nazvané art protis. Autorka byla Ilustrátorka, grafička, malířka, kostýmní návrhářka. Zabývala se také tvorbou gobelínů. Motivy jejích prací byly zejména ženy a květiny. Tapiserie a gobelíny podle jejich návrhů zdobí reprezentační místnosti řady veřejných budov a jsou svébytným dokladem výtvarné kultury své doby.