technika | Koláž, kombinovaná technika na kartonu |
rozměr | 51x76 cm |
rok | 1989 |
signatura | Signováno vpravo dole |
rám | Rám, pasparta, sklo (původní adjustáž) |
stav díla | Původní stav |
provenience | Soukromá sbírka |
Z cyklu Podvodníci - Český básník, textař a výtvarník. Je jedním z nejvýznamnějších představitelů českého undergroundu. V roce 1973 založil spolu s Mejlou Hlavsou undergroundovou hudební skupinu DG 307. Nabízená koláž z cyklu "Podvodníci" vznikla během jeho pobytu v USA, je unikátním dokladem básníkovy výtvarné tvorby. Ačkoli je Zajíčkova tvorba žánrově různorodá, obsahově vytváří kompaktní celek. Autor se stále snaží „zůstat sám sebou uvnitř toho šílenýho běsu“.