#191

Pavel Zajíček (1951)

Pavel Zajíček (1951)
Pavel Zajíček (1951)
Pavel Zajíček (1951)
Pavel Zajíček (1951)
#191

Pavel Zajíček (1951)

Collage
329 zobrazení
29 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 6. 2021 18:00
Letní aukce OriginalArte
Letní aukce OriginalArte

Koláž, kombinovaná technika na kartonu
51x76 cm
1989
Signováno vpravo dole
Rám, pasparta, sklo (původní adjustáž)
Původní stav
provenience
Soukromá sbírka

Z cyklu Podvodníci - Český básník, textař a výtvarník. Je jedním z nejvýznamnějších představitelů českého undergroundu. V roce 1973 založil spolu s Mejlou Hlavsou undergroundovou hudební skupinu DG 307. Nabízená koláž z cyklu "Podvodníci" vznikla během jeho pobytu v USA, je unikátním dokladem básníkovy výtvarné tvorby. Ačkoli je Zajíčkova tvorba žánrově různorodá, obsahově vytváří kompaktní celek. Autor se stále snaží „zůstat sám sebou uvnitř toho šílenýho běsu“.