#23

Petr Hampl
(1975)

Madona

MgA. Petr Hampl (1975)
MgA. Petr Hampl (1975)
MgA. Petr Hampl (1975)
#23

Petr Hampl
(1975)

Madona

220 zobrazení
10 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 6. 2021 18:00

Kombinovaná technika na dřevě
37x24 cm
2022
Nesignováno
Dobrý
provenience
Artinbox

Madona - Absolvent UMPRUM. Věnuje se malbě, technikám nástěnné malby a jejich restaurování. Po střední uměleckoprůmyslové škole studoval restaurování nástěnných maleb v Litomyšli a poté Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v ateliéru malby u p. prof. Pavla Nešlehy. Věnuje se převážně fotorealistické malbě, seznámil se s ikonopisem, vyučuje techniku fresky, sgrafita a mozaiky. Své obrazy vystavoval na samostatných i skupinových výstavách v Praze, Lounech, Olomouci, ale i ve Štrasburku nebo v Londýně. Na realistické malbě ho zajímá povrch předmětů. Jejich materiálové vlastnosti, lesk, barva a krása. Kreslí asfaltem na měděný plech. Zajímá ho samotný proces nezobrazivé lineární kresby, její průběh v čase a příběhy, které jsou do linií vepsány. V čárách vnímá také jejich rytmizování i melodičnost, která je vyjádřená sílou tahu. Vytváří lineární nepředmětné kompozice, které mají organický, biomorfní charakter.