#35

Xénia Hoffmeisterová
(1958)

Kočička a myška

Xenia Hoffmeisterová (1958)
Xenia Hoffmeisterová (1958)
Xenia Hoffmeisterová (1958)
#35

Xénia Hoffmeisterová
(1958)

Kočička a myška

232 zobrazení
16 500 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 6. 2021 18:00

Olej na plátně
40x32 cm
2010
monogramováno "XH 10"
nerámováno
perfektní
provenience
Atelier autorky

Kočička a myška - oboustranný obraz, zezadu "Kočka v zářícím okně",nápis "TEL AVIV 10" - Česká malířka, sochařka, grafička, scénografka a kostýmní návrhářka. Zabývá se malbou a tvorbou soch a objektů, vytváří ale i volnou a užitou grafiku a keramiku. Od roku 2001 je členem výtvarného spolku Mánes a od roku 2004 je členkou výtvarného spolku Hollar.

Xénia Hoffmeisterová, narozena 13. června 1958 v Trenčíně, je česká malířka, sochařka, grafička, scénografka a kostýmní návrhářka. Studovala v Bratislavě a v Praze na Divadelní fakultě AMU. Od roku 1989 se věnuje volné výtvarné tvorbě. Je členkou výtvarných spolků Mánes a Hollar.

Dílo Xénie Hoffmeisterové lze zařadit do oblasti fantazijního expresionismu, kde výtvarně vyjadřuje existenciální úvahy a kritiku současného světa. Její malby jsou expresivní, s výrazným štětcovým rukopisem a barevností. V prvních letech tvorby se zaměřovala na intimní témata odcizení, marnosti a nemožnosti vzájemného porozumění.

V pozdější tvorbě se věnuje různým tématům, jako jsou andělé, čarodějnice, botičky nebo zajíci. Zpracovává i temné téma Holokaustu a násilné smrti ve svém cyklu lebek. Vytváří také asambláže, objekty a instalace.

Xénia Hoffmeisterová prezentovala svá díla na mnoha výstavách v Česku i v zahraničí, včetně galerií v Berlíně, Paříži, Washingtonu D.C. či New Yorku. Její práce jsou součástí i několika exteriérových realizací, např. sochy "Vítězství tmy" v Praze či instalace "Sen v Seně" v Bratislavě.