#37

Andrea Forsterová
(1958)

Hájení velryb

Andrea Forsterová (1958)
Andrea Forsterová (1958)
Andrea Forsterová (1958)
Andrea Forsterová (1958)
Andrea Forsterová (1958)
#37

Andrea Forsterová
(1958)

Hájení velryb

289 zobrazení
4 800 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 6. 2021 18:00

Litografie
60x74
2005
signováno PD
volný list
perfektní
provenience
Artinbox

Hájení velryb - Akademická malířka.

Andrea Forsterová je česká výtvarná umělkyně, která se specializuje na malbu. Studovala malbu na Akademii výtvarných umění v Praze, a právě v této metropoli také žije a aktivně tvoří. Její ateliér se nachází v klášteře sv. Gabriela na Smíchově.

V uměleckém vyjádření upřednostňuje malbu, a to převážně velkoformátovými poloabstraktními obrazy. Její tvorba je charakterizována často používaným lineárním řešením. Původně výrazný až expresivní charakter její tvorby se v poslední době mění směrem k hledání klidu, zkoumání našeho místa v prostoru a směřuje k kontemplaci a přijetí dané skutečnosti.

Témata, která ve své tvorbě často zpracovává, zahrnují čas, prostor, naše místo ve vesmíru a fiktivní krajiny s občasným tušeným konfliktem. Její obrazy někdy obsahují anděly nebo zvířata s fantaskními příběhy, což přispívá k otevření dveří do světa její imaginace.

Andrea Forsterová uskutečnila desítky samostatných výstav, což svědčí o její aktivní a plodné umělecké kariéře. Její tvorba přináší divákům možnost nahlédnout do zajímavého a bohatého světa výtvarného umění.