#4

Jindřich Hegr
(1933 – 2015)

Alej šedých stromů

Jindřich Hegr (1933 - 2015)
Jindřich Hegr (1933 - 2015)
Jindřich Hegr (1933 - 2015)
Jindřich Hegr (1933 - 2015)
Jindřich Hegr (1933 - 2015)
Jindřich Hegr (1933 - 2015)
#4

Jindřich Hegr
(1933 – 2015)

Alej šedých stromů

471 zobrazení
12 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 6. 2021 18:00

olej na desce
24x19 cm
kolem 1990
Signováno PD
Autorský rám
dobrý
provenience
soukromá sbírka

Alej šedých stromů - Český malíř, grafik a ilustrátor. Studoval Akademii výtvarných umění v ateliéru profesora V. Rady. Tvořil převážně ve svém ateliéru v pražských Vršovicích nebo na chalupě ve Svratouchu. Známý je také jeho dřevěný betlém nebo ptačí klícky (ty se také objevily ve filmu Homolka a tobolka).

Jindřich Hegr se narodil 19. března 1933 ve Svratouchu a byl českým malířem, grafikem a ilustrátorem. Svůj umělecký základ získal na Vyšší škole umělecko-průmyslové v Praze, a následně pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění v ateliéru profesora Vlastimila Rady.

Hegr svá díla tvořil převážně ve svém ateliéru v pražských Vršovicích a na chalupě ve Svratouchu. Mezi jeho nejznámější práce patří ručně vyřezávaný dřevěný betlém a ptačí klíčky, které se proslavily i ve filmu Homolka a tobolka z roku 1972. Jeho tvorba byla vystavována nejen v Praze, ale také v renomovaných galeriích v Paříži a ve Varšavě.

Jindřich Hegr zemřel 9. prosince 2015.