technika | Barevný tisk |
rozměr | 14x14 cm |
rok | 1919 |
signatura | Signováno v tisku LD |
rám | volný list |
stav díla | Perfektní |
provenience | Soukromá sbírka |
Vlkova svatba - K.J.Erben - Josef Lada: Vlkova svatba. Jako půlroční chlapec upadl Lada na knejp (ševcovský nůž) a poranil si oko. Proto viděl jen na jedno a chybělo mu prostorové vidění, což ovlivnilo jeho výtvarné vyjadřování. Ladovy ilustrace se staly součástí českého kulturního dědictví
Josef Lada zemřel 14. prosince 1957 v Praze.