#43

Josef Lada
(1887 – 1957)

Vlkova svatba

Josef Lada (1887 – 1957)
Josef Lada (1887 – 1957)
Josef Lada (1887 – 1957)
#43

Josef Lada
(1887 – 1957)

Vlkova svatba

293 zobrazení
500 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 6. 2021 18:00

Barevný tisk
14x14 cm
1919
Signováno v tisku LD
volný list
Perfektní
provenience
Soukromá sbírka

Vlkova svatba - K.J.Erben - Josef Lada: Vlkova svatba. Jako půlroční chlapec upadl Lada na knejp (ševcovský nůž) a poranil si oko. Proto viděl jen na jedno a chybělo mu prostorové vidění, což ovlivnilo jeho výtvarné vyjadřování. Ladovy ilustrace se staly součástí českého kulturního dědictví

Josef Lada zemřel 14. prosince 1957 v Praze.