#46

Josef Lada
(1887 – 1957)

"Zasáhnutí dobrého vojáka Švejka do světové války"

Josef Lada (1887 – 1957)
Josef Lada (1887 – 1957)
Josef Lada (1887 – 1957)
#46

Josef Lada
(1887 – 1957)

299 zobrazení
500 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
Vyvolávací cena: 500 Kč
26. 6. 2021 18:00

Barevný tisk
10x11 cm
1. pol. 20. stol.
Ne
volný list
Perfektní
provenience
Soukromá sbírka

"Zasáhnutí dobrého vojáka Švejka do světové války" - Jako půlroční chlapec upadl Lada na knejp (ševcovský nůž) a poranil si oko. Proto viděl jen na jedno a chybělo mu prostorové vidění, což ovlivnilo jeho výtvarné vyjadřování. Ladovy ilustrace se staly součástí českého kulturního dědictví.

Josef Lada zemřel 14. prosince 1957 v Praze.