#85

Veronika Durová
(1984)

Rejnok

Veronika Durová (1984)
Veronika Durová (1984)
Veronika Durová (1984)
Veronika Durová (1984)
Veronika Durová (1984)
Veronika Durová (1984)
Veronika Durová (1984)
Veronika Durová (1984)
#85

Veronika Durová
(1984)

Rejnok

Závěsná socha
255 zobrazení
8 500 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 6. 2021 18:00

Acrystal, dřevěný bodec, pozlacené metalem
36x37x5 cm
2020
Certifikát autenticity od autorky
Perfektní
provenience
Atelier autorky

Rejnok - Absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru figurálního sochařství Jana Hendrycha (2006- 2012). Autenticita detailu, který mluví svým vlastním jazykem, se stala jejím základním vodítkem. Autorka je členkou sdružení umělců PRÁM.

Veronika Durová je absolventkou Akademie výtvarných umění v Praze, kde studovala v ateliéru figurálního sochařství pod vedením Jana Hendrycha v letech 2006 až 2012. V jejích současných pracích hraje důležitou roli motiv "dialogu". Hlavním zaměřením její tvorby je řeč lidského těla, kterou používá k vyjádření situací, jež se odehrávají bez explicitní narativity, umožňující fyziognomické čtení.

Durová se zaměřuje na gesta, která mohou být jak mimoděčná, tak vědomě zvolená, a pomocí nichž vytváří vyjadřovací polohu postav ve svých dílech. Kontinuitu v její tvorbě udržuje díky schopnosti intuitivně "domyslet" chybějící části těla, které se pohybují v neviditelném druhém plánu.

Její práce reflektuje úvahy o přítomnosti a nepřítomnosti, což je téma hluboce zakořeněné v historii figurálního sochařství. Durová do struktury svých děl začleňuje otázky týkající se toho, zda socha zpřítomňuje ztvárněnou lidskou figuru, nebo zdůrazňuje její skutečnou nepřítomnost. Důraz klade na autenticitu detailu, který má svůj vlastní jazyk, a který se stává základním vodítkem pro její tvorbu.