technika | Asambláž, různé materiály |
rozměr | průměr 36 cm |
rok | 2011 |
signatura | Signováno na reverzu |
stav díla | Dobrý |
provenience | Z atelieru autora |
Ivo Medek Kopaninský se narodil 26. prosince 1936 v Domažlicích.
Po vyučení štukatérem absolvoval Vyšší výtvarnou školu v oboru řezbářství mezi lety 1954 a 1958, kde začal tvořit první koláže. V letech 1960 až 1964 pracoval v pražské Národní galerii a následně v Galerii středočeského kraje až do roku 1967.
V roce 1961 pro sebe objevil techniku stamp-artu. Medek se také více než deset let podílel na tvorbě výtvarných podkladů pro populárně-naučné animované filmy pro Československou televizi a filmové studia, díky čemuž jeho práce získaly vysoká ocenění na mezinárodních festivalech. Kromě toho se etabloval jako renomovaný restaurátor historické zbroje a zbraní, pracující pro střediska státní památkové péče v několika českých krajích.
Od roku 1967 do 1973 byl členem pražského surrealistického Okruhu UDS a udržoval styky s pařížskými surrealisty. Navázal také kontakty s představiteli českého informelu, jako byli Jiří Valenta a Jan Koblasa.