#93

Ivo Medek Kopaninský
(1936)

Noční trajekt

Ivo Medek Kopaninský (1936)
Ivo Medek Kopaninský (1936)
Ivo Medek Kopaninský (1936)
#93

Ivo Medek Kopaninský
(1936)

Noční trajekt

Asambláž
254 zobrazení
16 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 6. 2021 18:00

Asambláž, různé materiály
průměr 36 cm
2011
Signováno na reverzu
Dobrý
provenience
Z atelieru autora

Noční trajekt - Guru české koláže a asambláže, malíř a spisovatel, žije a pracuje v Praze Přední Kopanině.Kromě koláže, malby, kresby, asambláže, papel-picada, stamp-artu a různých smíšených technik se též zabývá tvorbou plastik z různorodých materiálů, hlavně ze dřeva a kovů. Za svoji práci obdržel mj. „Cenu Masarykovy akademie umění“ (1992), Evropskou medaili Franze Kafky“ (2000) a italskou „Cenu Filipo Juvarra“ (Monza 1992)

Ivo Medek Kopaninský se narodil 26. prosince 1936 v Domažlicích.

Po vyučení štukatérem absolvoval Vyšší výtvarnou školu v oboru řezbářství mezi lety 1954 a 1958, kde začal tvořit první koláže. V letech 1960 až 1964 pracoval v pražské Národní galerii a následně v Galerii středočeského kraje až do roku 1967.

V roce 1961 pro sebe objevil techniku stamp-artu. Medek se také více než deset let podílel na tvorbě výtvarných podkladů pro populárně-naučné animované filmy pro Československou televizi a filmové studia, díky čemuž jeho práce získaly vysoká ocenění na mezinárodních festivalech. Kromě toho se etabloval jako renomovaný restaurátor historické zbroje a zbraní, pracující pro střediska státní památkové péče v několika českých krajích.

Od roku 1967 do 1973 byl členem pražského surrealistického Okruhu UDS a udržoval styky s pařížskými surrealisty. Navázal také kontakty s představiteli českého informelu, jako byli Jiří Valenta a Jan Koblasa.