technika | Olej na plátně |
rozměr | 21x40,5 |
rok | 1. pol. 20. stol. |
signatura | Signováno LD |
rám | Rám |
stav díla | Dobrý |
provenience | Soukromá sbírka |
Zima - Polský malíř a grafik.
Jeden z nejzajímavějších představitelů tzv Krakovské školy krajiny.
Od roku 1917 trvale žil ve Varšavě.
V letech 1921–25 byl prezidentem Varšavské umělecké společnosti.
Maloval krajiny, noci, architektonické pohledy.
Zahynul ve varšavském povstání.