#94

Henryk Szczygliñski(1881-1944)

#94

231 zobrazení
15 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 6. 2021 18:00
Letní aukce OriginalArte
Letní aukce OriginalArte

Olej na plátně
21x40,5
1. pol. 20. stol.
Signováno LD
Rám
Dobrý
provenience
Soukromá sbírka

Zima - Polský malíř a grafik. Jeden z nejzajímavějších představitelů tzv Krakovské školy krajiny. Od roku 1917 trvale žil ve Varšavě. V letech 1921–25 byl prezidentem Varšavské umělecké společnosti. Maloval krajiny, noci, architektonické pohledy. Zahynul ve varšavském povstání.