#48

Ludvík Schneiderka
(1903 – 1980)

Sardinky - dobré chutnání

Schneiderka Ludvík - Sardinky - dobré chutnání
Schneiderka Ludvík - Sardinky - dobré chutnání
Schneiderka Ludvík - Sardinky - dobré chutnání
Schneiderka Ludvík - Sardinky - dobré chutnání
Schneiderka Ludvík - Sardinky - dobré chutnání
#48

Ludvík Schneiderka
(1903 – 1980)

Sardinky - dobré chutnání

Arts
Žádné limity
16 zobrazení
Vyvolávací cena
1 500 Kč
Antik u papouška
Antik u papouška
Pro limitování se přihlašte

Základní údaje

id položky
18294

Popis

Krásné drobné zátiší, na kterém najdeme dvě sardinky na talíři. Umělec používá silné vrstvy barev a tak vytváří realistickou strukturu na povrchu ryb, která připomíná odlesky šupin. Celý výjev je zasazen do černého neutrálního pozadí. Olej na kartonu, rámováno, signatura vpravo dole Ludvík Schneiderka. Rozměry malby - 29 x 21 cm, rozměry rámu - 35, 5 x 27, 5 cm.A další širokou nabídků podobných produktů naleznete na www.graciano.cz

O autorovi

Ludvík Schneiderka, křtěný Ludvík František, se narodil 9. ledna 1903 ve vesnici Křivé poblíž Valašského Meziříčí v chudé rodině zámečníka Jana Schneiderky a jeho ženy Anny, rozené Nasvatbové. Společně s třemi bratry vyrůstal v prostředí, kde se výtvarné nadání projevovalo již od mládí, stejně jako u jeho starších bratrů, Aloise a Josefa.

Rodina žila v letech 1912-1915 ve Vídni, kde otec našel zaměstnání. Ludvík studoval zde, nejprve českou školu, a později pokračoval na gymnáziu s německým vyučovacím jazykem. Po návratu do Holešova v roce 1920 se Ludvík rozhodl věnovat se malbě. Studoval malbu nejprve soukromě u profesora Aleksandra Sochaczewského ve Vídni a poté jako řádný student na vídeňské malířské akademii.

V roce 1922 obdržel Ludvík Schneiderka roční stipendium italské vlády, známé jako "Římská cena", což mu umožnilo strávit rok v Itálii, kde studoval v Římě na Královské akademii krásného umění v atelieru profesora Giuseppe Mentesiho. Po nástupu fašismu v Itálii v roce 1923 se vrátil do Prahy.

Mezi lety 1924 a 1926 studoval na Malířské akademii v Praze u profesora Vojtěcha Hynaise. Po absolvování akademického vzdělání se vydal na studijní cesty po Francii, Itálii, Holandsku, Belgii, Španělsku a Jugoslávii, kde studoval mistrovská díla a rozšiřoval své umělecké dovednosti.

V roce 1935 se Ludvík Schneiderka oženil s Marií Horákovou na Svatém Hostýně. Společně měli jednoho syna. V roce 1937 si manželé postavili v Rusavě chatu s obytnou částí a malířským atelierem. Ludvík se věnoval portrétování známých osobností, včetně generála Svobody, spisovatele Trosky a dalších významných postav vědy, kultury a společenského života.

Ludvík Schneiderka zemřel v Praze 12. listopadu 1980 a je pochován na hřbitově v Bystřici pod Hostýnem.

Mohlo by se Vám líbit

Prozkoumejte další položky z tohoto výběru, který zaručeně povzbudí vaše smysly a podnítí Vaši představivost.
Zobrazit celý výběr